Cumartesi , Ağustos 26 2017
Anasayfa / Bayrampaşa / Bayrampaşa, Belediye, istanbul, Otogar, Adliye, Kaymakamlık, Emniyet
Bayrampaşa
Bayrampaşa, Kimdir, Belediye, istanbul, Otogar, Adliye, Kaymakamlık

Bayrampaşa, Belediye, istanbul, Otogar, Adliye, Kaymakamlık, Emniyet

Bayrampaşa, Kimdir, Belediye, istanbul, Otogar, Adliye, Kaymakamlık, Emniyet, Adapark, Forum, Metro, Belediye stadı, Spor, salonu, kompleksi hakkında bilgiler yer almaktadır.

Ayrıca; Bayrampaşa sebze hali, Mega Center, Bayrampaşa vergi dairesi, Bayrampaşa devlet hastanesi ve Bayrampaşa göz hastanesi ile ilgili kısa açıklamalara yer verilmiştir.

Belediye, istanbul, Otogar, Adliye, Kaymakamlık, Emniyet

İstanbul Klima Servisi ve Kombi teknik servis olarak hizmet vermekte olan Cesur Teknik Servis Hizmetleri firmasına ait https://arcelikbayrampasaservis.com/ web sitesinde bulunan Bayrampaşa sayfamızdan faydalanabilirsiniz.

Bayrampaşa, Kimdir, Belediye, istanbul, Otogar, Adliye, Kaymakamlık, sebze hali, ilçe stadı, Semih ERDEN spor salonu, Hidayet TÜRKOĞLU spor kompleksi adres ve iletişim bilgilerini bulabilirsiniz.

Bayrampaşa

İstanbul ilinin Avrupa yakasında yer almaktadır. İlçenin batısında Esenler ilçesi, doğusunda Eyüp, güneyinde Zeytinburnu ve kuzeydoğusunda Gaziosmanpaşa ilçesi yer almaktadır.

Bayrampaşa ilk etapta Eyüp’ün bir semti olarak bilinmektedir. 1990 yılına gelinmesi ile birlikte Bayrampaşa ilçe statüsünü kazanmıştır.

İlçe kendi içerisinde on bir tane mahalleye sahiptir ve ilçenin nüfusuna bakıldığında bölgedeki insan sayısının her yıl giderek arttığı görülmektedir. Buna bağlı olarak da ilçede yer alan yaşam alanları, sosyal faaliyetler ve refah düzeyinin artması için gerekli olan çalışmalar yapılmaktadır.

Osmanlı’ nın son döneminde Balkan topraklarının kaybedilmesiyle birlikte; pek çok Müslüman Osmanlı’ ya dönmüştür. Bu geri dönen insanlar ise öncelikle Bayrampaşa’ da yerleşmiştir. Bayrampaşa’da hızla büyüyen nüfusu ile İstanbul’ un önemli semtlerinin başında gelir.

Bayrampaşa Belediyesi

Bayrampaşa Belediyesi, Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi’nde bulunur. Abdi İpekçi Cadd. No: 2 Bayrampaşa adresinden belediyeye ulaşmak mümkündür.

Bayrampaşa Belediyesi
Web Sitesi http://www.bayrampasa.bel.tr/
Telefon 467 19 00
Faks 467 19 18
Çağrı Merkezi 444 1990
E-Posta bayrampasa[at]bayrampasa.bel.tr
Bayrampaşa Belediyesi Çalışma Saatleri
Çalışma saatleri Açılış Kapanış
Pazartesi 08:30 17:00
Salı 08:30 17:00
Çarşamba 08:30 17:00
Perşembe 08:30 17:00
Cuma 08:30 17:00
Cumartesi Kapalı Kapalı
Pazar Kapalı Kapalı

Bayrampaşa Belediye Başkanı

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner’dir. Atilla Aydıner aslen Rizelidir. İstanbul Üniversitesi Eczacılık Yüksek Okulundan mezun olmuştur.

Bayrampaşa Otogar

Yılın her döneminde İstanbul ilinin çeşitli noktalarına birçok kişi il dışından gelmektedir. Bundan dolayı otogarlar sürekli dolup taşmaktadır. Bu bakımdan Bayrampaşa otogarı da şehir dışından gelen pek çok kişiyi bünyesinde ağırlamaktadır.

İstanbul’un Avrupa yakasında Bayrampaşa ilçe sınırları içerisinde olmasına karşın, Esenler ilçe merkezine çok yakın olması dolayısıyla halk arasında Esenler Otogarı olarak da anılan Büyük İstanbul Otogarı; İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı olarak ismi değişmiştir.

Bayrampaşa Adliyesi

İstanbul’ un her ilçesi farklı adliyelere bağlıdır. Bu nedenle Bayrampaşa Adliyesi, aslında Çağlayan adliyesidir. Çünkü İstanbul Bayrampaşa ilçesi adliye olarak Çağlayan adliyesine bağlıdır.

Bayrampaşa ilçe Emniyet Müdürlüğü

Bayrampaşa ilçesinde nüfusun kalabalık olması asayişin ve düzenin sağlanması bakımından özeni gerekli kılmaktadır. Bu görevi üstlenen Bayrampaşa ilçe Emniyet Müdürlüğü kalabalık ve profesyonel kadrosu sayesinde ve merkezi bir konumda olması itibariyle ilçede emniyeti sağlamaktan sorumludur.

Bayrampaşa ilçe Emniyet Müdürlüğü
Adres Terazidere Mahallesi Esenler Cad. No: 118 34035 Bayrampaşa / İstanbul
Telefon (0212) 544 20 12

Bayrampaşa Adapark

Bayrampaşa’da bulunan Adapark, içerisinde bulunan lunapark sayesinde çocukların, gençlerin ve yetişkinlerin hoş vakit geçirmelerine imkân sağlamaktadır.

Bayrampaşa Adapark; İlçenin Kocatepe mahallesinde yer alan bu yeşil alan içerisinde lunaparkın yanı sıra basketbol sahaları, at çiftliği, tenis kortu, restaurant, cafe, havuz gibi alanlar da bulunmaktadır.

Bayrampaşa Forum İstanbul

İstanbul’un Bayrampaşa ilçesinde yer alan Bayrampaşa forum İstanbul gerek şehir dışından gelen gerekse il içerisinde bulunan birçok kişinin ziyaretine açıktır.

Bayrampaşa Forum istanbul
Bayrampaşa Forum istanbul

Bayrampaşa ilçesinin Kocatepe Mahallesi içerisinde bulunan alışveriş merkezi insanların ihtiyaçlarını karşılamaları ve hoş vakit geçirmeleri üzerine inşa edilmiştir. İçerisinde yer alan sinema salonu, mağazalar ve daha birçok alan insanların boş vakitlerini değerlendire bilmelerini sağlamaktadır.

Bayrampaşa Metro Durakları

İstanbul’un Bayrampaşa ilçesinde yer alan metro istasyonu il içerisindeki ulaşımın daha kolay bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı olmaktadır. Bayrampaşa Metrosu sayesinde insanlar İstanbul trafiğine takılmadan gidecekleri yere daha kolay ve hızlı bir şekilde varabilmektedirler.

Metro durağından farklı yönlere giden hatların bulunması şehir içinde ulaşımı daha kolay hale getirmektedir. M1A ve M1B hattı ile Bayrampaşa metrosundan ulaşım mümkün olmaktadır. Metro istasyonunun kuruluş tarihi ise 3 Eylül 1989 olarak bilinmektedir.

İlçe sınırlarında ki Bayrampaşa metro durakları;

  • Bayrampaşa Maltepe Metro Durağı
  • Sağmalcılar Metro Durağı
  • Kartaltepe – Kocatepe Metro Durağı
  • Otogar Metro Durağı
  • Terazidere Metro Durağı

Bayrampaşa Belediye Stadı

Bayrampaşa ilçesi içerisinde sportif faaliyetlere yönelik olarak yapılan pek çok alan bulunmaktadır. Bunlar içerisinde insanların beğenerek kullandığı yerlerden biri de Bayrampaşa Belediye Stadıdır.

Bayrampaşa Hidayet TÜRKOĞLU Spor Kompleksi

İstanbul içerisinde yer alan en büyük spor tesislerinden biri olarak bilinen; Bayrampaşa Hidayet TÜRKOĞLU Spor Kompleksi tesisleri Bayrampaşa ilçesinde Yıldırım mahallesi içerisinde bulunmaktadır.

Spor kompleksi içerisinde kapalı spor salonu, yüzme havuzu, sauna, masa tenisi salonu, solaryum, spor salonları gibi alanlar vardır. Bunların her biri kişi sayısı bakımından oldukça geniş kapasiteye sahiptir.

Semih ERDEN Spor Salonu

Bayrampaşa ilçesinde Kartaltepe mahallesinde yer alan; Semih ERDEN spor salonu 2011 yılında insanlar ile buluşturulmuştur. Sportif faaliyetlere yönelik olarak masa tenisi, karate, aikido, plates, aerobik gibi bölümleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra sekiz yüz elli koltuklu kapalı bir tribüne sahiptir.

Bayrampaşa Kaymakamlık

Bayrampaşa kaymakamlık Abdi İpekçi Caddesi’nde bulunur. Bayrampaşa Kaymakamı ise Osman Aslan CANBABA’dır. 1966 yılında Erzincan’ da dünyaya gelen Osman Aslan CANBABA, 2015 yılında Bayrampaşa ilçesinde göreve başlamıştır.

Bayrampaşa Kaymakamlık
Bayrampaşa Kaymakamlık

Bayrampaşa Belediye Nikâh Salonu

Bayrampaşa Belediye nikâh salonu; Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi içerisinde bulunur. Ayrıca hafta içi sadece Salı ve Perşembe günleri nikâh salonu hizmeti verir.

Bayrampaşa Posta Kodu

Türkiye’ de posta kodu uygulaması ile aranan tüm adreslere kolay bir şekilde ulaşmak mümkündür. İstanbul Bayrampaşa posta kodu 34030, 34035, 34040 ve 34045 olarak değişir.

Bayrampaşa’nın tüm semt ve mahaller posta kodları için tıklayınız.

Mahalle posta kodları

Bayrampaşa ilçe harita

İstanbul Avrupa yakasında bulunan Bayrampaşa ilçe haritası.

Bayrampaşa ilçe harita
Bayrampaşa ilçe haritası

Bayrampaşa Vergi Dairesi

Bayrampaşa Vergi Dairesi, Akşemsettin Mahallesinde yer alır. Akşemsettin Mahallesi, Adnan Menderes Bulvarı No: 56, Fatih İstanbul’ da ter alır.

Bayrampaşa Cezaevi

Bayrampaşa Cezaevi aynı zamanda Sağmalcılar Cezaevi olarak da bilinir. 1968 yılında açılmış cezaevi 2008 yılında kapatılmıştır.

Bayrampaşaspor

Her şehirde olduğu gibi Bayrampaşa ilçesinde de öncelikle bölge insanlarının taraftarlığını yaptığı Bayrampaşaspor yer almaktadır. Takım başarılı performansı ile insanların beğenisini toplamaktadır.

Bayrampaşa Devlet Hastanesi

Bayrampaşa Devlet Hastanesi 1970 yılında kurulmuştur. İlk başlarda 20 yatak kapasiteli olan hastane günümüzde 300 yatak kapasiteli hale dönüştürülmeye çalışılır.

Bayrampaşa Göz Hastanesi

Bayrampaşa Göz HastanesiGöz Vakfı olarak da bilinir. Hastane; Numune Caddesi, Özgür Sokak No 5’te bulunur.

Bayrampaşa Mega Center

İlçe içerisinde yer alan Bayrampaşa Mega Center 2005 yılında kurularak bölge halkı ile buluştu.

Bayrampaşa Mega Center
Bayrampaşa Mega Center
Bayrampaşa Sebze Hali

Özellikle büyükşehirlerde yaşayan insanların doğal sebze meyvelere olan talepleri daha fazla olmaktadır. Bu amaç ile hizmet veren Bayrampaşa sebze hali uygun fiyatları ve ürün çeşitliliği ile kullanılmaktadır.

Bayrampaşa, Belediye, istanbul, Otogar, Adliye, Kaymakamlık, Emniyet

https://arcelikbayrampasaservis.com/ web sitesinde Bayrampaşa, Belediye, istanbul, Otogar, Adliye, Kaymakamlık, Emniyet başlıklı yazımız 11 Ağustos 2017 tarihinde yayımlandı.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız üzerinden ortalaması 5,00 Bugüne kadar Toplam 2 kişi oy verdi .

Arçelik Teknik Servisi

2009 Bayrampaşa Belediye Seçim Sonuçları

2009 Bayrampaşa Belediye Seçim Sonuçları

2009 Bayrampaşa Belediye Seçim Sonuçları Kazanan Parti: AK PARTİ Seçmen Sayısı: 188.820 Katılım: %83.86 2009 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir